ТЕМА: Передача динамічного стану
об’єктів. «Похмурій день. Листопад»
МЕТА: Ознайомить учнів з поняттям «динаміка», «статика». Вчити працювати з
акварельними фарбами.
Розвивати спостережливість, зорову пам'ять, естетичне сприймання картин
художників.
Стимулювати розвиток творчих здібностей учнів, виховувати естетичні почуття.
Обладнання: фарби, альбоми, запис музики П. Чайковського «Осінь. Жовтень»,
репродукції картин и малюнки, де зображена осінь.
ХІД УРОКУ:
I.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.
Дидактична гра «Перевиховання Бруднулі» (повторити правила роботи з фарбою).
Матеріал: вимазана фарбою лялька.
З-під столу вчитель дістає вимазану
ляльку.
- Діти, а ви ні про що не хочете запитати ляльку?
- Чому ти така
вимазана?
-
Ми з Незнайком
малювали фарбою листя. Я поспішала и все зіпсувала. Я почала малювати листок
клену, зафарбувала його зеленою фарбою, потім пригадала, що треба кінчики намалювати
червоною, а вийшов якийсь бруд. Зелена фарба потекла. Ось що вийшло (показує)
-
Як ви думаєте,
чому у Бруднулі не вийшов малюнок?
-
Вона не знає
правил роботи з фарбами.
1)
перш ніж
малювати, треба перевірити колір на папері;
2)
кольори не
повинні перекривати один одного, інакше буде бруд;
3)
сусідня фарба
повинна просохнути;
4)
потрібно знати
правила змішування кольорів;
5)
малювати можна
і на вологому папері, тоді фарба розпливеться.
2.
Вправа з акварелью.
Фарбування паперових прямокутників «по
сухому» і «по мокрому».
II.
МОТИВЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
-
Як ви думаєте,
що таке ЕМОЦІЇ?
-
Які емоції
можуть бути у людини?
-
Якими
кольорами мі передамо радість? Сум?
-
Із даних букв
складіть слова і ви дізнаєтесь. Що ми будемо малювати
НЬОСІ,
ПАЛИСОТД
(Фон: музика П. Чайковського)
III.
РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.
1.
Словникова робота.
Динаміка – зображення предметів у русі.
(Приклади)
Статика - ……………………….. у спокої. (Приклади)
2.
Дидактична гра «Як за
допомогою однієї фарби зробити малюнок радісним і сумним»
Один
папірець зафарбувати темно-синім кольором, а другий – блакитним.
3.
Малюнок «Похмурий день. Листопад»
А) Пояснення вчителем етапів роботи.
Б) Самостійна робота.
IV. ПІДСУМОК
УРОКУ.
1.
Презентація своїх
робіт.
2.
Виставка
робіт.
|